Sport.pl

Aktualności

Zadecydował gol strzelony... plecami

• autor: kruhix17, 2016-05-16 18:39

ZKS Zagórów, choć o wiele lepszy, znów przegrywa, tym razem z Hetmanem Orchowo 0:1, po golu strzelonym... plecami.

Od początku meczu oczywiście przeważali gospodarze. Już w 3 minucie szczęścia spróbował Maciej Patrzykąt, jednak strzał poszybował 3 metry od bramki. Mimo optycznej przewagi, w 12 minucie fantastyczną sytuację mieli goście! Błąd Pawła Kruszyny zakończył się sytuacją sam na sam, jednak jego brat, Tomasz kapitalnie broni uderzenie w 100% sytuacji! Pięć minut później bardzo groźniej zrobiło się pod bramką Hetmana. W pole karne wpadł Michał Brzuśkiewicz, który uderzył bardzo groźnie przy krótkim słupku, a piłka po rykoszecie trafia tylko w boczną siatkę! ZKS ma rzut rożny i w zamieszaniu podbramkowym najsprytniej zachował się Janusz Wawrzyniak, jednak i on pudłuje z kilku metrów! Piłka szukała tego zawodnika w polu karnym, bo po kilku minutach ma kolejną świetną sytuację! Jego strzał "z fałsza" z 15 metrów łapie bramkarz z Orchowa! Goście ograniczali się do nielicznych kontr i po jednej z nich kolejny raz kapitalnie broni Tomasz Kruszyna! Do końca pierwszej połowy ZKS przeważał, jednak nie stworzył groźnej sytuacji. Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia! W 50 minucie do sytuacji sam na sam doszedł Michał Brzuśkiewicz, jednak kąt z którego uderzał okazał się zbyt ostry i dobrze ustawiony bramkarz zostaje nastrzelony, a piłka ląduje na rzucie rożnym! 14 minut później ten sam zawodnik odpalił potężną bombę z 30 metrów i goalkeeper z Orchowa broni to uderzenie z największym trudem! I nadeszła feralna, 73 minuta. Goście mają rzut rożny. Ostre dośrodkowanie z narożnika wręcz trafia w gracza Hetmana, a ten nieświadomie strzela plecami jedyną bramkę w tym spotkaniu... Końcówka spotkania należała do dwóch graczy - bramkarza Hetmana Orchowo i Patryka Gromanowskiego z ZKS-u. Najpierw próba dośrodkowania z rzutu wolnego, o mały włos nie kończy się bramką! Kolejna okazja z 87 minuty i petarda z 40 metrów! Bramkarz z największym trudem przenosi futbolówkę kilka centymetrów nad bramką! Ostatnia okazja, to ogromne zamieszanie po rzucie rożnym, który był już w doliczonym czasie gry! Piłkę na linii bramkowej łapie fenomenalny tego dnia bramkarz Hetmana. Wynik ten jest katastrofą dla ZKS-u, który za tydzień gra właściwie mecz o wszystko z Wartą Krzymów...